تاریخ انتشار

2017-07-24

هدیه‌ای برای آقای رئیس‌جمهور

ضمن تبریک ایام میلاد امام رضا و حضرت معصومه (علیهما السلام)، دومین بسته محتوایی-عملیاتی همزمان با دهه کرامت برای عملیات‌های اکران معرفی می‌شود.
هدیه‌ای برای آقای رئیس‌جمهور
ارزش گذاری برای فیلم ها

۱۲ مرداد، رئیس‌جمهور دوازدهم، برای چهار سال آینده سکان مدیریت کشور را در دست می‌گیرد. تأکید مقام معظم رهبری بر همدلی و همکاری دولت و ملت برای حل مشکلات کشور، ما را به این فکر انداخت تا هدیه‌ای برای رئیس‌جمهور آماده کنیم که به کار دولت آینده‌اش بیاید.
می‌خواهیم با استفاده از ظرفیت اکران‌های دهه کرامت، حرکتی برای حمایت از تولید داخلی کلید بزنیم و زندگی کریمانه را به یکدیگر یادآوری کنیم. در پایان این دهه و همزمان با تنفیذ حکم رئیس‌جمهور، فیلم‌ها و مستندهایی که نتیجه حمایت از توان جوانان ایرانی برای تولید داخلی را نشان می‌دهد به ایشان می‌رسانیم تا ببینند. این هدیه‌ای است از طرف اکران‌کننده‌های جشنواره عمار برای دوازدهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران.


۱۰ فیلم‌ اصلی

قابلمه    |    تیزرهای فرهنگی اخراجی‌ها    |    چین آخر     |    انتخاب با خودمونه    |    قهرمانان مدرسه

چوب‌بستنی    |    آفراندن    |    عروس وامنان    |    وقتی گفتند نمی‌شود    |    چهل و ۴ نفر

فیلم‌های دیگر
به خاطر یک مشت علف / روزگار اکبر / سیداحمد / کرکم / بدون شرح / پیشگامان یاری خدا و رسول / حراج بزرگ / اویس / یک قصه از بلوچستان
مقاومت تا پیشرفت
/ جامدادی / انعکاس / تحریم‌شکنان / لباس ایرانی / شوره / مجموعه تاقاف

پیشنهاد ویژه
هدیه بچه‌های پاتوق فرهنگی شهدای اصفهان به رئیس‌جمهور

پیشنهادهای ویژه استانی :

آذربایجان غربی و کردستان : آفراندن (مهاباد)
البرز : اویس
ایلام : روزگار اکبر / حرکت و برکت
تهران : چهل و ۴ نفر / در قوطی عطار
خراسان رضوی : پیشگامان یاری خدا و رسول (کاشمر) / لباس ایرانی (سبزوار)
سیستان و بلوچستان : یک قصه از بلوچستان
کرمانشاه : کرکم
گلستان : سیداحمد / عروس وامنان / وقتی گفتند نمی‌شود / آن مرد ایستاده است
گیلان : حراج بزرگ / چین آخر / قهرمانان مدرسه
مازندران : شوره / کایر
مرکزی : به خاطر یک مشت علف / چوب‌بستنی


فایل‌های چاپی

بنر حمایت از محصولات داخلی (حجم ۴۴ مگابایت)

برگه نظرخواهی از مردم
(هدیه شما به رئیس جمهور چیست؟)
فرم همراه با سؤال
                                                                 فرم بدون سوال

                    

یادداشت یک اکران‌کننده در باب چرایی انجام عملیات دهه کرامت
نسخه رنگی                                                                      نسخه سیاه و سفید

                         


ایده‌های عملیاتی به بهانه اکران

ایده اول – طرح حمایت از کالاهای ایرانی را به صورت بنر یا پوستر بزرگ چاپ کنیم و از مخاطبان اکران بخواهیم جملات خود را در رابطه با حمایت از محصولات ایرانی یا خطاب به مسئولین بنویسند و امضا کنند. با این کار هم نظر مردم و هم مسئولین را به توان داخل برای تولید و غلبه بر رکود اقتصادی جلب کرده‌ایم.
ایده دوم – برای اکرانمان یک پذیرایی محلی با محصولات ایرانی دست و پا کنیم. یک پذیرایی ساده مثل دمنوش یا چایی ایرانی… آن‌وقت اکران فیلم، بهانه‌ای می‌شود برای یک کار بزرگ‌تر و مهم‌تر که معرفی و حمایت از یک تولیدکننده داخلی است.
ایده سوم – دعوت از کارآفرین‌‌های محلی و افرادی که مثل سوژه فیلم‌‌هایی که اکران می‌کنیم حرکتی در راستای تولید ملی و اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند.
ایده چهارم – برپا کردن غرفه فروش محصولات داخلی، صنایع دستی و تولیدات بومی در کنار اکران.
ایده پنجم – با بچه‌های مسجد و دوستانتان به کارگاه‌های تولیدی و کارخانه‌های منطقه خود بروید و هم خداقوتی به کارگران آن بگویید و فیلم‌های کوتاه بسته دهه کرامت را برایشان اکران کنید.
ایده ششم – نظر مخاطبان را بعد از تماشای فیلم‌ها به صورت دست‌نویس یا با گرفتن فیلم‌های چند ثانیه‌ای بگیرید. از آن‌ها بپرسید شما چه راه‌حلی را برای حل مشکلات اقتصادی به رئیس‌جمهور هدیه می‌دهید؟ (از برگه‌های نظرسنجی آماده هم می‌توانید استفاده کنید.)
ایده هفتم – فیلم‌ها را به مسئولین شهر و منطقه‌تان برسانید و یک مصاحبه با رسانه‌های محلی را برایشان تدارک دهید. از ظرفیت‌های بومی منطقه و اقدام‌هایی که برای اقتصاد مقاومتی کرده‌اند یا احیاناً کوتاهی‌هایی که در این زمینه داشتند، سؤال کنید.
ایده هشتم – معمولاً بعد از اکران این فیلم‌ها فکرهای بکری برای یک اقدام به ذهن افراد می‌رسد. اقدامی برای حمایت از تولیدکننده ها یا حتی ایده‌ای برای یک فعالیت اقتصادی. این ایده‌ها را ثبت و ضبط کنید. می‌توانید بعد از اکران جلسات اندیشه‌ورزی با همین موضوع برگزار کنید.