بوشهر / آبپخش / روایت نصر
 • خاطرات اکران

  با تلاش و هماهنگی با یکی از سادات افغانی مقیم آبپخش نسبت به اکران فیلم های جشنواره مردمی عمار، صبح روز جمعه 15 بهمن ماه 95 با حضور در جمع آنها، که اغلب از سادات بودند، پس از قرائت دعای ندبه، حدیث کساء و تلاوت آیاتی از قرآن کریم به صورت فردی و دسته جمعی و همچنین ذکر اشعاری درباره اهل بیت(ع) که در پایان آن، با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) همراه بود توسط جوانان و نوجوانان افغانی، مستند روایت نصر پخش شد.
  جمعیت قابل توجه ای از نوجوانان، جوانان و بزرگسالان حضور داشتند . فضای ساده و بی آلایش خانه، و آغوش باز و گرم خانواده و دیگر افراد حاضر در جلسه، قرائت دلنشین دعا و قرآن کریم توسط نوجوانان و جوانان حاکی بر اخلاص، صفا و صمیمیت بود.
  در پایان هم برای ظهور آقا امام زمان(عج) و سلامتی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دعا کردند.
  مسئول اکران گفت: هدف از اکران، آشنایی بیشتر با انقلاب اسلامی و مدافعان حرم اهل بیت(ع) بخصوص حضرت زینب(س) است.
  پس از پایان پخش این مستند، ضمن مصاحبه ای با چند نفر از آنها، نکات بسیار جالبی را اشاره کردند.
  یکی از آنها گفت:
  چقدر زیباست که مادر شهید درباره فرزند شهیدش با زیباترین کلمات و جملات یاد می کند و خم به ابرو نمی آورد همان گونه حضرت زینب(س) در حادثه کربلا انجام داد یاد می کند.
  دیگر برادر افغانی گفت:
  شناخت دشمن برای ما واجب است که باید در چه جبهه ای بجنگیم.
  بعد از مصاحبه با برادران مومن افغانی مقیم آبپخش، ما را به صبحانه دعوت کردند. پس از صرف صبحانه، به گرمی ما را بدرقه کردند .
  در این برنامه، ضمن توضیحاتی نسبت به فضای مجازی، تهدیدها و فرصت ها، پیام رسان سروش را به آنها معرفی شد و در اختیار آنها قرار گرفت تا در یک فضای امن و مطمئن و با اتصال به کانال های مختلف ، از مطالب بسیار آموزنده ، مناسب و متناسب با آنها استفاده کنند.

 • جزئیات اکران

  تعداد بینندگان : 30 نفر
  تاریخ اکران : 1395/11/15
  مکان اکران : بوشهر - آب‌پخش - مسجد امیرالمومنین علی(ع)

  اکران کننده: اکبر گرگین پور